سنباده های رول

 

سنباده 

سنباده ورقه‌ای از جنس کاغذ یا مقوا یا پارچه است که دانه‌های سخت ساینده بر روی آن به وسیلهٔ چسب مخصوص چسبانده می‌شوند و برای ساییدن مواد گوناگونی چون فلزات، چوب، گچ و در بعضی موارد سرامیک استفاده می‌شود.

 

 

سنباده معمولاً برای صاف کردن و آماده کردن سطح ناصاف و خشن به کار می‌رود تا برای رنگ‌کاری آماده شود. همچنین گاهی سنباده برای ناصاف و خشن کردن سطوح صاف بکار می‌رود تا آنها را برای چسب زدن آماده سازد.

 

 

ذرات ساینده

 

معمولا عناصری که برای ساخت ساینده ها به کار می روند یا کانیهای سخت هستند و یا سنگ های مصنوعی .

 

مواد ساینده طبیعی مانند سنگ سنباده ، گارنت ، کروندوم والماس وساینده های مصنوعی مانند اکسید آلومینیوم ،سرامیک،سیلیکون کاربید و زیرکونیوم در ساخت سنباده ها استفاده می شوند . 

 

اصولا هر ساینده ای برای اینکه به خوبی عمل کند باید جنسی سخت تر از جنس سطحی که روی آن اعمال می شود داشته باشد .

به این کانی های سخت و ذرات میکروسکوپی اصطلاحا گریت(Grit) گفته می شود. اندازه و تراکم همین ذرات درجه نرمی یا زبری سنباده را مشخص میکند . گریت سنباده بنابر درجه زبری یا نرمی با اعداد نمایش داده می شود.هرچه این اعداد بزرگ تر باشد یعنی تعداد ذرات ساینده در هر اینچ مربع بیشتر و در نتیجه سنباده نرم تر است . 

 

 

 گونه های سنباده

 

کاغذی

این سنباده بیشتر برای تمیزکردن زیرکار سطوح گچی استفاده می‌شود.همچنین در ساییدن و صاف کردن کارهای چوبی نیز بکار می‌رود.

 

آهنی 

ذرات سایندهٔ این نوع از سنباده، روی پارچه قالب‌بندی می‌شود و در دو رنگ آبی و قرمز موجود است. رنگ آبی برای فلزات و رنگ قرمز برای چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

سایش ابزار برتر نماینده انحصاری محصولات پاکو و ربیت ( ساخت کره جنوبی ) در ایران می باشد . 

 

پوساب

از این سنباده برای از بین بردن و ساییدن سطوح خش‌دار فلزی استفاده می‌شود. به علت سفتی و شکنندگی زیاد، پیش از استفاده از این سنباده باید آن را به مدت چند دقیقه در آب خیساند تا نرم شده و در حین کار بریده نشود. نام گذاری سنبادهٔ پوستاب (پوست+آب) به این دلیل است که استفاده از آن همراه با آب است. به همین دلیل، ذرات سایندهٔ این سنباده از جنس سیلیسیوم هستند تا در اثر تماس با آب دچار زنگ‌زدگی نشود.

 

آدرس :خیابان امام خمینی، نبش کوچه روزنامه اطلاعات، پ ۲۰ ، فروشگاه سایش ابزار برتر

تلفن

  •             ۰۲۱-۶۶۷۳۷۴۲۷
  •             ۰۲۱-۶۶۷۵۹۷۰۸
  •             ۰۲۱-۶۶۷۵۹۷۱۹

فکس : 

                    ۰۲۱-۶۶۷۴۴۲۸۶ 

روبیکا:

                ۰۹۳۰۱۰۲۲۹۵۴

واتساپ:

              ۰۹۹۱۱۰۹۲۹۵۴

 

با ما همراه باشید ...