اسکاچ

اسکاچ چیست ؟
 
اسکاچ ها وسایلی از سیم ها و نخ های به هم تنیده و بافته شده میباشد که در انواع مختلف با مواد اولیه گوناگون از جمله براده های اهن و مس و سنگ تولید می شوند.
اسکاچ ها در صنایع مختلف کاربرد هایی از جمله خط و خش انداختن همچنین سایش و باربرداری و در بعضی موارد باعث جلا و صیقل دادن وسایل فلزی و چوبی میشوند.
اسکاچ ها به چند نوع زبری نسبت به نوع استفاده تفسیم میشوند :
اين محصول درانواع صنايع توليدي و خدماتي جهت زنگ زدايي،تميزکاري،جلادهندگي،براقيت و لکه گيري سطوح استيل،مس،آلومينوم،مات کردن قطعات پلاستيکي،لايه برداري و جرم گيري از سطوح در ۵ گريد زبر، متوسط، پرداخت، خيلي پرداخت، فينيش قرار می گیرد .
 
انواع اسکاچ :
 
۱-رول اسکاچ(۱۰سانت،۱۱.۵ سانت،۱۵سانت،۲۰سانت)

رول اسکاچ همان اسکاچ هاي ورقي مي باشند که به صورت پيوسته و متري به صورت رول در دسترس مي باشد.
 
رول اسکاچ زبر :
مناسب جهت تميز کردن و باربرداري، که غالبا براي يکنواخت کردن سطح مقاطع جوشکاري شده با ساير سطوح در صنايع استيل که بعد از برداشتن سطح جوش بوسيله فلاپ ديسک، بصورت ماشيني استفاده ميشود. شايان ذکر است که اين اسکاچ در تميزکاري سطوح چرب و يا سخت، بسيار مناسب و کاربردي ميباشد. مثل تميز کردن مخازن شير و لبنيات، تميز کردن ماشين آلات صنايع غذايي و تميز کردن سراميک يا سنگ بصورت دستي .
 
 
رول اسکاچ متوسط :
اين اسکاچ بسيار مناسب و ايده آل جهت پرداختکاري و مات کردن سطوح مختلف ميباشد، که در صنايع آبکاري لوستر، آبکاري و پرداخت صنايع دستي، مبلمان، صنايع ماشين سازي، پرداختکاري شيرآلات و… بصورت دستي و ماشيني مورد استفاده قرار ميگيرد. اين کد از خانواده اسکاچ ها، پرکاربردترين کد ميباشد که بر روي انواع فلزات آهني و غير آهني، سنگ و سراميک، پلاستيک، چوب و آلومينيوم کاربرد وسيعي دارد.
 
رول اسکاچ نرم :
 
در این کد از اسکاچ، از ذرات ساینده سیلیکون کارباید استفاده شده است که با توجه به ریز بودن این ذرات، برای پرداختکاری نهایی و فینیشینگ بسیارمناسب و ایده میگذارد. از این نوع اسکاچ در پرداخت لوستر و آینه و شمعدان های آنتیک بسیار زیاد استفاده میشود. همچنین به لحاظ داشتن انعطاف زیاد و ضد آب بودن، در کارگاه های صافکاری و نقاشی خودرو مورد استفاده قرار میگیرد که باعث میشود براحتی سطوح منحنی و خمیده ، بصورت یکنواخت و یک دست پرداخت شود.
 
۲- هزارلا اسکاچ و هزارلا اسکاچ با سنباده (ابعاد ۳۰*۱۶۵ و ۵۰*۱۶۵ mm) :
 

هزارلا اسکاچ با سنباده وسیله ای مناسب برای باربرداری و همچنین پولیش و براق کردن صفحات و سطوح مختلف از قبیل انواع فلزات و چوب و سنگ های طبیعی و مصنوعی با کارایی و دقت بالا می باشد .
 
هزارلا اسکاچ معمولا در مرحله نهایی پرداخت در سطوح خشن که نیاز به تکمیل سریع و یکنواخت دارند استفاده می شود .
نوع دیگر استفاده از هزارلا اسکاچ برای خط و طراحی کردن روی صفحات استیل و فلزات نازک به صورت مدون می باشد. پرداخت توسط هزارلا اسکاچ به ویژه در تولید کارد و چنگال-قاشق - چاقو و فنجان های فولادی ضد زنگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 
تفاوت هزارلا اسکاچ و هزارلا اسکاچ با سنباده در میزان باربرداری انها میباشد که در هزارلا اسکاچ با سنباده بار بیشتری به همراه سایش از روی سطوح یرداشته می شود .
 
 
۳-اسکاچ برگی

اين شکل از اسکاچ ها بصورت مربع و مستطيل، در ابعاد گوناگوني برش ميخورد که براي استفاده دستي يا ماشيني توليد ميشود که معمولا در حالت استفاده ماشيني، از دستگاه هاي لرزان براي سطوح مسطح استفاده ميشود.

 
۴-چتری اسکاچ و چتری اسکاچ با سنباده :

کاربرد این اسکاچ ها همانند هزارلا اسکاچ است که در مطالب بالا به انها پرداختیم و تفاوتی ک با هم دارند در نحوه استفاده انها است که این نوع اسکاچ ها قابلیت نصب بر روی دستگاه های برقی را دارند .
 

آدرس :خیابان امام خمینی، نبش کوچه روزنامه اطلاعات، پ ۲۰ ، فروشگاه سایش ابزار برتر

تلفن

  •             ۰۲۱-۶۶۷۳۷۴۲۷
  •             ۰۲۱-۶۶۷۵۹۷۰۸
  •             ۰۲۱-۶۶۷۵۹۷۱۹

فکس : 

                    ۰۲۱-۶۶۷۴۴۲۸۶ 

روبیکا:

                ۰۹۳۰۱۰۲۲۹۵۴

واتساپ:

              ۰۹۹۱۱۰۹۲۹۵۴

 

با ما همراه باشید ...